Prekės ir paslaugos,  Sveikata, grožis

Ką reikėtų žinoti prieš atliekant dantų protezavimą?

Jei norite susigrąžinti prarastus dantis, galėsite rinktis protezavimą arba implantaciją. Abu šie dantų atkūrimo būdai yra modernūs ir atliekami taip, kad žmogus jaustų kuo mažiau diskomforto. Vis dėlto, šiais laikais žmonės vis dažniau renkasi dantų implantaciją. Dauguma protezavimą vertina neigiamai, nes vis dar yra manoma, kad protezus gali naudoti tik visiškai dantų nebeturintys žmonės. Tai nėra tiesa, nes nesvarbu, ar žmogus yra netekęs vieno danties, ar kelių, jam gali būti atliekama tiek implantacija tiek protezavimas. Vis dėlto, implantacija ne visada gali žmogui tikti, todėl tokiems žmonėms nelieka kito pasirinkimo, kaip pasirinkti, kad būtų atliekamas dantu protezavimas.

Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kokie gali būti dantu protezai? Dantų protezai dažniausiai yra skirstomi į dvi pagrindines rūšis: išimamus ir neišimamus. Šios rūšis taip pat turi ir porūšius, apie kuriuos vertėtų pakalbėti šiek tiek plačiau.

dantu protezavimasPlokšteliniai dantų protezai paprastai būna sudaryti iš kietos bazės, pavyzdžiui, plastmasės ir dirbtinių dantų. Ant plastmasinės plokštelės yra sudedami dirbtiniai dantys. Labai retais atvejais yra sudedamas visas dantų komplektas. Paprastai žmonės, kurie renkasi išimamus plokštelinius protezus turi bent kelis savus dantis, pagal kuriuos galima derinti dirbtinių dantų spalvą, dydį ir formą. Kai žmogus neturi nei vieno danties yra ganėtinai sunku nustatyti tinkamą dantų dydį ir parinkti natūralią spalvą. Vis dėlto, tikri burnos priežiūros specialistai galės tai padaryti.

Išimami lanko atraminiai protezai yra šiek tiek sudėtingesni, nes jie būna sudaryti iš daugiau dalių, o jų tvirtinimas prie žandikaulio taip pat skiriasi nuo plokštelinių protezų. Lanko atraminių protezų atramos ir pagrindas būna pagamintas iš metalo. Prie jų dirbtiniai dantys taip pat yra tvirtinami šiek tiek kitaip, tačiau bendras vaizdas dažniausiai niekuo nesiskiria. Lanko atraminiai protezai prie žandikaulio tvirtinami įvairiais sriegiais arba kitokiais užraktais. Kaip irplokštelinius, juos galima naudoti, kai norima pakeisti daugumą arba visus dantis.

Neišimami protezai paprastai skirstomi pagal jų gaminimo būdą. Gerai matomų dantų pakeitimui dažniausiai naudojama keramika, nes su ja galima sukurti natūraliausią vaizdą. Vis dėlto, ne ką prastesni neišimami dantų protezai gali būti pagaminti naudojant keramiką iš cirkonio oksido arba metalo keramiką. Paprastai skiriasi jų kaina ir teikiama garantija.

Vis dėlto, odontologas geriausiai jums patars, kuri medžiaga ir kuri protezų rūšis jums labiausiai tinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *