Laisvalaikis,  Prekės ir paslaugos

Ar keliaujant būtina turėti palapinę?

palapinesKeliaudami palapinėse nakvoja dažniausiai jauni žmonės, kurie mėgsta nuotykius ir laisvę. Arba tiesiog neturi pinigų viešbučiui. Nemažai jaunų žmonių mėgsta keliauti po Europą ar pasaulį autostopu. Žinoma, norint iškeliauti bent savaitei, reikės kažkur apsistoti. Vienas variantas, jei nenorima leisti pinigų viešbučiams ir hosteliams, yra bandyti miegoti pas svetingus žmones. Tačiau tai yra gana sudėtinga ir niekada nesate tikras, ar tikrai šiąnakt pavyks rasti nakvynę. Gerokai paprasčiau yra miegoti palapinėje, kurią galima išsiskleisti kone bet kur. Todėl retas kuris keliautojas iškeliauja po užsienį be palapinės. Tačiau ne ką rečiau palapinės naudojamos ir žygiuojant Lietuvoje. Jos apsaugo nuo lietaus, uodų, todėl kai kurie keliautojai nė neįsivaizduoja žygių be palapinės.       O palapinės nėra tokios jau pigios https://www.b-a.eu/c2168/Palapines. Tiesa, jei nežiūrime pačių pigiausių, kurios praleidžia vandenį. Ar įmanoma keliauti be palapinės? Tikrai taip. Ir tam yra ne vienas būdas. Tačiau pradėkime nuo pradžių.

Tarkime keliaujate kelias dienas ir jūs negalite būti tikri dėl ateinančių orų. O palapinės neturite, tad ką daryti? Yra viena, gana populiari išeitis, naudoti tentą. Tentą, kuris apsaugo nuo lietaus. Galima pirkti specialių tentą specializuotose turizmo prekių parduotuvėse arba apsieiti su universaliu tentu, kuris tekainuoja kelis eurus. Dažniausiai tai tėra polipropileno gabalas, su žiedais, pro kuriuos galima praverti virvutes. Šios virvutės padeda ištempti tentą ir pririšti jį prie artimiausių medžių. Kaip suformuosite tentą – jūsų vaizduotės reikalas. Galite jį tiesiog ištiesti tiesiai ir mėgautis vėjeliu iš šonų, arba galite kraštus priglausti prie žemės ir apsisaugoti nuo vėjo. Tento privalumai prieš palapinę yra tie, jog jis paprastai mažiau sveria (nereikia ir kuoliukų bei palapinės rėmo nešiotis), užima mažiau vietos kuprinėje. Minusai tie, jog tentas neapsaugo nuo uogų, kas gali būti tikrai opi bėda nakvojant vasarą, ypač prie stovinčių vandens telkinių.

Yra ir trečia išeitis, kaip galima išsiversti gamtoje be palapinės. Ogi miegoti tiesiog po atviru dangumi! Šio metodo minusas tas, jog reikia gerai žinoti orų prognozes ir pasirūpinti, kad neiškeliautumėte per lietų. Tačiau miegojimas po atviru dangumi yra vienas didesnių malonumų žygiuose, ypač jei pasitaiko giedra žvaigždėta naktis. Išbandę tokį miegojimo variantą, tikrai liksite patenkinti. Tačiau vėlgi galite nesutarti su uodais. Tam yra pora išeičių – naudoti specialius purškiklius, kurie atbaido uodus arba pasirūpinti tinkleliu, kuris gali būti dedamas virš galvos. O geriausia šias abi priemones naudoti vienu metu. Dargi galima pasirūpinti ir ausų kištukais, kad uodų zvimbimas nepradėtų įkyrėti.

Nors tai ir pigesni būdai nei palapinių variantai, tačiau vis tik ne patys patogiausi. Turėti gerą palapinę yra didelis pliusas. Ji suteikia daugiau laisvės, nes nakvoti su palapine galima kone bet kur. Svarbu, kad palapinė būtų ne iš pigiausių ir nepraleistų lietaus. Šis pralaidumas matuojamas milimetras. Ir kuo daugiau milimetrų nurodo gamintojas, tuo nepralaidesnė palapinė yra ir tuo drėgnesniam orui tinka. Taigi, jei nusprendėte rimtai keliauti, geriau įsigykite kokybišką palapinę ir niekuomet nereikės sukti galvos, kur šiąnakt miegoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *