Vasaros patiekalai
Laisvalaikis

Didžiuliai vasaros karščiai ir patarimai, kaip juos ištverti

Jau ne vienerius metus Lietuvoje sulaukiame vis karštesnių vasarų, kurių metu už lango svilina kaitri vasaros saulė, o termometro stulpeliuose matome daugiau nei 30 laipsnių temperatūrą. Tokiais atvejais tenka nusiteikti, kad teks gerokai „paprakaituoti“, tačiau vėlgi, gyvenimas nesustoja ir turime gyventi tokiu pačiu ritmu – net jei yra labai karšta. Todėl karštoms vasaroms lengviau išgyventi gali padėti keli praktiški ir naudingi patarimai.

Pirmiausia niekuomet nepamirškite kur beeitumėte su savimi turėti vandens. Be abejo, jūs galite mėgti įvairius energetinius gėrimus, gazuotus gėrimus, sultis ar kavą, tačiau turite suprasti, kad visa tai nėra skysčiai. Skysčiams yra priskiriamas tik vanduo (žinoma – negazuotas) ir žalioji arbata. Juose nėra kalorijų, todėl tai yra puiki priemonė, kuri padeda užtikrinti, kad jūsų organizmas nedehidratuotų.

Kadangi tuomet, kai yra labai karšta, įprastai apetitas būna prastesnis, labai praverčia įvairūs lengvesni vasaros patiekalai. Tokie patiekalai ne tik neapsunkina, tačiau juos taip pat yra labai nesudėtinga pagaminti. Tai reiškia, kad vasaros patiekalų gaminimui netenka daug laiko praleisti karštoje virtuvėje. Be to, jų gamyba būna labai greita ir paprasta, todėl net ir virtuvėje pakankamai nedaug laiko praleidžiantis žmogus gali be didesnių sunkumų pats savo rankomis pagaminti įvairius skanius vasaros patiekalus.

Žinoma, jei jūs esate pratę intensyviai sportuoti, turėtumėte pasirinkti patalpas, kuriose būtų vėsiau. Jei įprastai lankotės sporto klubuose, tai tikrai nebus problema. Tačiau jei dažniausiai sportuojate gryname ore, būkite tikri, kad tai darote pavėsyje, kur į jus nepatenka tiesiogiai kaitrios saulės spinduliai.

Kaip bebūtų, karštomis vasaros dienomis taip pat nereikėtų vartoti alkoholinių gėrimų, o tai reiškia, kad reikėtų apriboti tokio pobūdžio linksminimąsi ir tokio tipo laisvalaikio praleidimą. Be to, visuomet daugiau dėmesio skirkite ir savo drabužiams bei avalynei. Avalynė turėtų būti labai lengva, patogi ir leidžianti jūsų kojoms kvėpuoti. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie jūsų dėvimus drabužius. Rinkitės būtent tokius, kurie yra pagaminti iš natūralių ir kvėpuojančių medžiagų.