Prekės ir paslaugos

Į ką atsižvelgti perkant vandens siurblį?

Vandens siurblys gali būti naudojamas daugelyje namų ūkio ir pramonės reikmių. Siurblių yra daugybė skirtingų tipų ir norint išsirinkti savo poreikius atitinkantį, svarbu yra atkreipti dėmesį į įvairius prietaiso veiksnius ir parametrus. Vandens siurbliai yra įrenginiai, palengvinantys vandens naudojimą namuose. Jie gali būti naudojami drėkinimui, slėgio didinimui, vandens pumpavimui, išleidimui ir t.t.

Galima rinktis iš paviršinių vandens siurblių, panardinamųjų slėgio siurblių, kurie yra dedami į vandens rezervuarą, hidroforinių – automatiškas įsijungimas ir išsijungimas esant poreikiui. Sodo siurbliai leidžia naudoti vandenį iš šaltinio, nepriklausomai nuo vandens tiekimo. Jie siurbia vandenį iš rezervuaro ir pumpuoja jį tinkama žarną į sodo purkštukus. Šis vanduo gali būti naudojamas augalų laistymui bei automobilio plovimui. Prietaiso galia ir efektyvumas lemia naudojimo būdą.

Perkant tokį vandens siurblį reikėtų atsižvelgti į tai, kiek prietaisų vienu metu tieks vandenį. Pavyzdžiui, vidutinis purkštuvas per valandą išmeta maždaug 1200 l vandens. Jei tuo pačiu metu bus naudojami 5 tokie purkštuvai, tokiu atveju reikia siurblio, kuris tuo pačiu metu išlaikytų mažiausiai 6000 l/h sąnaudas.

Panardinamieji siurbliai yra naudojami surinkti vandenį iš rezervuarų ir šulinių, kur vandens paviršius yra gilesnis nei 8 m. Šie prietaisai veikia palyginti tyliai ir sugeba pumpuoti vandenį iš didelio gylio. Jų didžiausias įsiurbimo gylis yra skirtingas, todėl prieš įsigyjant siurblį svarbu nustatyti ant kelių metrų jis yra sumontuotas.

Hidroforai yra prietaisai skirti švariam vandeniui pumpuoti. Jie automatiškai įsijungia, kai slėgio bakelyje sumažėja jo kiekis dėl kurio virš jo susikaupusio oro slėgis nukrenta žemiau nustatytos vertės.

Vandens siurblio pasirinkimas priklauso nuo asmeninių poreikių bei variklio galios, kuri lemia slėgio susidarymą ir siurblio našumą. Taip pat nustato siurblio variklio energijos suvartojimą. Renkantis vandens siurblį pagrindiniai skaitiniai parametrai į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį yra našumas, maksimalus slėgis ir nuo to priklausanti siurblio kaina.