Prekės ir paslaugos

Ką daryti norint krovinius gabenti tarp žemynų?

Tarptautinė laivyba vaidina ypatingą vaidmenį pasaulio ekonomikoje. Jūrų eismas – tai didžiausia planetoje transporto arterija, per kurią į bet kokias pasaulio vietas pristatomos visų rūšių prekės.Tai galimybė gabenti krovinius dideliais atstumais, tarp žemynų, naudojant įvairias transporto rūšis. Be to, tai labai saugus būdas, nes krovinys išlieka saugus uždarytame konteineryje ir gabenimo metu niekas neturi prieigos prie prekių.

Tarptautinis krovinių gabenimas jūrų transportu užtikrina veiksmingus užsienio prekybos ryšius tarp šalių. Šiandien jūrų transportas išlaiko lyderio pozicijas ir užima apie 80% krovinių srauto tarp žemynų, o kai kuriais atvejais tai tampa vienintele įmanoma transporto rūšimi.

Kai kuriais atvejais nėra jokio pasirinkimo, pavyzdžiui, jei nėra sausumos maršruto atkarpos, kai krovinio svoris ir tūris yra per dideli arba oru gabenti per brangu. Oro transportas yra brangiausias susisiekimo būdas ir pelningas gali būti tik esant tam tikroms sąlygoms ir atsižvelgiant į prekių specifiką.

Konteineriai yra standartizuoti, visame pasaulyje ir visoms transporto rūšims naudojami tie patys konteineriai, o tai leidžia sukurti nuolatines logistikos schemas.

Planuojant bendradarbiavimą su JAV. Atlanta ar Džordžija, verta apsvarstyti galimybę prekes pristatyti konteineriais. Tokio krovinio gabenimo privalumai yra galimybė pervežti nuo durų iki durų neperkraunant prekių, kas užtikrina krovinio saugumą.

Jūrų krovinių gabenimas turi daug apčiuopiamų pranašumų, palyginti su kitais gabenimo būdais:

  • Mažos transporto išlaidos
  • Per visą vandens kelią nėra tranzito šalių, o tai nereikalauja muitinės tranzito.
  • Vandens transporto techninės galimybės leidžia gabenti didelių gabaritų ir

ypač sunkius krovinius, taip pat pavojingų grupių prekes.

  • Nusistovėjęs ir efektyvus pakrovimo ir iškrovimo operacijų vykdymas.
  • Universalumas ir platus akvatorijos aprėptis išsivysčiusiomis jūrų juostomis ir

maršrutais, o tai leidžia transportuoti į bet kurią pasaulio dalį, kur yra pakrantės zona. Svarbiausia užduotis susirasti patikimą vežėją jūra.