- Pėdos tipo nustatymas
Be abejo, svarbiausias dalykas renkantis bėgimo batelius yra pėdos tipo žinojimas. Tai lemia galūnės, besiliečiančios su žeme, padėtis. Pėda gali būti: neutrali, pasukta į išorę, pasukta į vidų.
- Pagrindo tipas, kuriuo dažniausiai yra bėgama
Renkantis bėgimo batelius labai svarbu yra atkreipti dėmesį į pagrindo tipą, kuriuo yra bėgama dažniausiai. Jei daug didesnę treniruočių dalį yra bėgama kietu paviršiumi, pavyzdžiui, asfaltu, trinkelėmis bei betonu, reikėtų rinktis batus su didesniu kojos amortizavimu bei stabilumu.
Jei yra bėgama neasfaltuotais miško ir kalnų takais bei nelygiu, pelkėtu reljefu, tokiu atveju geriausiai tiks batai su labai profiliuotu padu. Tie, kurie užtikrina gerą sukibimą nelygumais padengtuose keliuose ir šlaituose su skirtingais ruožais ir nuolydžiais.
- Bėgiko svoris
Labai svarbu yra tai, jog perkant bėgimo batelius būtų atkreiptas dėmesys į bėgiko kūno svorį. Čia pirmiausiai žiūrima į batelių nusidėvėjimo lygį. Kuo didesnis svoris, tuo stipresnė turėtų būti amortizacija, kad nebūtų apkrauti sąnariai bei stuburas.
- Atšokimas nuo kulno ar padikaulio
Jei ieškoma batų, kurie palengvintų bėgimą nuo vidurio, reikia rinktis tuos, kurių poslinkis arba nusileidimas yra mažesnis, t. y. aukščio skirtumas tarp kulno ir pirštų.
Geriausi šiuo atveju bus modeliai, kurių amortizacija galinėje pado dalyje yra mažesnė. Tačiau bėgant nuo kulno, panašiai yra pasirenkami bėgimo bateliai, kurių gale yra daugiau amortizacijos ir batelių aukštis yra didesnis.
- Dydis, patogumas, tinkamumas
Geriausia bėgimo batelius yra pirkti po pietų, kai kojos pavargsta bei ištinsta po visos dienos, nes bėgimo metu pėdos taip pat patins. Batus reikia matuotis su kojinėmis, panašiomis į tas, kurios bus naudojamos treniruočių metu. Batai turi būti idealiai patogūs ir nespausti. Įvairių batų savybes ir modelius galima peržiūrėti patogiai, neišeinant iš namų, internete, pavyzdžiui, tokioje svetainėje, kaip: https://www.sport4u.lt/avalyne/vyriska-avalyne-969095643/sportiniai-bateliai-1750056189