Verslas

Kaip vykdyti darbuotojų atrankos procesą?

Darbuotojų atranka yra viena iš žmogiškųjų išteklių valdymo priemonių. Tai yra darbuotojo atrankos procesas, pašalinant likusius kandidatus, kurie pretenduoja į tam tikras pareigas įmonėje ir neatitinka nustatytų reikalavimų. Darbuotojų atranką dažniausiai vykdo įmonės vadovai arba profesionalios personalo paieškos ir atrankos įmonės.

Personalo paieška yra kompleksinis procesas, turintis daug žingsnių, kuriuos įmonės naudoja, ieškodamos geriausių darbuotojų. Tinkamų įgūdžių derinimas su atvirais vaidmenimis yra pagrindinis dalykas, o veiksminga atranka gali padėti pasisamdyti tokius darbuotojus, kurie pakels įmonės moralę bei papildys jos kultūrą.

Kaip vykdomas darbuotojų atrankos procesas?

  1. Skelbimas apie darbą

Nusprendus, kad reikia užpildyti tuščias darbo vietas arba sukūrus naujas, valdymo komanda turėtų įvardinti norimą darbo kvalifikaciją. Kandidatams gali reikėti tam tikros srities išsilavinimo, laipsnio arba pažymėjimo. Suformavus kokios srities specialisto reikia tam tikrai darbo vietai yra patalpinami skelbimai pagrindiniuose internetiniuose skelbimų portaluose.

  1. Kandidatų paraiškų peržiūra

Tuomet yra peržiūrimos visos paraiškos, CV ir motyvaciniai laiškai, siekiant susiaurinti kandidatų grupę. Yra atrenkami potencialūs darbuotojai tam tikrai darbo vietai, pagal personalo komandos nustatytas kvalifikacijas.

  1. Pradinės kandidatų atrankos atlikimas

Norint sumažinti interviu su kandidatais skirtą laiką, pokalbiai atliekami telefonu arba perduodami personalo atranką vykdančioms įmonėms, kurios efektyviai pasirūpina šiuo procesu. Interviu metu aptariami pagrindiniai klausimai, kurie padeda apsispręsti dėl galimo kandidato tinkamumo:

  • Kodėl norite šio darbo?
  • Kodėl mūsų įmonė jus domina?
  • Kaip manote ar darbas šioje įmonėje padės jums tobulėti ir kilti karjeros laiptais?

Interviu esmė yra užtikrinti, kad darbuotojas bus pasiruošęs tobulėti, mokytis ir nuolat judėti į priekį. Tai taip pat padeda pačiam kandidatui daugiau sužinoti apie darbą ir jo pobūdį.

  1. Galutinio kandidato atranka

Po visų pokalbių yra atrenkamas kandidatas, kuris geriausiai atitinką įmonės vertybes ir turi visus įgūdžius naujoms pareigoms užimti.