Namai

Kas padės įsigyti butą Vilniuje?

2021 metų pirmąjį ketvirtį 9% būsto pardavimų Lietuvoje numatyta daugiau nei per tą patį 2020 metų laikotarpį. Taip pat skaičiuojama, kad pardavimų bus sugeneruota 4 proc. daugiau, kas rodo, kad rinkoje vis dar vyksta itin aktyvūs sandoriai, o vienas populiariausių variantų vis dar yra naujos statybos butai Vilniuje ar kituose didmiesčiuose. Tačiau kaip išsirinkti patikusį namą ir kaip jį įsigyti, kad į naujus namus galėtumėte įsikelti kuo greičiau?

Pradėkite būsto paiešką apgalvotai

Jei manote, kad naujos statybos butas Vilniuje yra geriausias pasirinkimas, neskubėkite ir raskite tinkamą. Vilniuje, kaip ir kituose didmiesčiuose, nekilnojamojo turto vystytojai kasmet sukuria vis daugiau naujų projektų, kurių kiekvienas yra įdomesnis ir patrauklesnis už kitą. Vadinasi, butų pasiūla mieste tikrai didelė ir įvairi. Jei norite rasti savo svajonių namus, turite skirti šiek tiek laiko paieškoms. Kad jums būtų lengviau, iš anksto pagalvokite, kokio būsto ieškote. Tai reiškia, kad geriausia iš anksto nuspėti, kokio dydžio butas jus domina ir kokios savybės jums svarbios. Pavyzdžiui, ar norite, kad jūsų bute būtų automatinis šildymas, ar jums svarbu daugiabučio kiemą aptverti kaip privačią teritoriją? O gal jus domina projektai, kuriuose taikomi energiją taupantys sprendimai? Taip pat labai svarbu iš anksto nuspręsti, kokį biudžetą galite naudoti butui įsigyti. Visa tai žinant, paieškos procesas bus lengvesnis.

Skirkite laiko apžiūrėti butams

Kai jau tiksliai žinote, kurie nauji butai Vilniuje jus domina, skirkite laiko apžiūrėti jums patinkančius objektus. Pavyzdžiui, išsirinkite kelis skirtingus butus, atitinkančius jūsų lūkesčius, ir apžiūrėkite juos. Jei galite palyginti bent keletą variantų, tai užtikrins, kad jūsų pasirinktas yra tikrai geriausias. Naujos statybos butus Vilniuje galima apžiūrėti susitarus su pardavėju arba atvykus į specialiai organizuojamą atvirų durų dieną. Pavyzdžiui, kai pasirodo naujai sukurtas elementas.

Kaip pradėti pirkimo procesą?

Jei jau išsirinkote ir žinote, kuris naujos statybos butas Vilniuje bus jūsų pirkinys, turite pradėti procesą. Šiame etape pagalbos galite gauti iš būsto pardavėjo arba pasamdyto nekilnojamojo turto agento. Procesas paprastesnis, kai už buto pirkimą sumokate akimirksniu. Tačiau daugelis žmonių renkasi būsto paskolas, todėl pirmiausia turite susisiekti su savo banku. Įvertinęs turtą, jis suteiks paskolą ir galėsite pradėti pirkimo-pardavimo procesą.