Sveikata, grožis

Koks yra jūsų veido odos tipas

Pirmas žingsnis rūpinantis savo veido oda yra išsiaiškinti, koks yra jūsų odos tipas. Veido oda gali būti  sausa, riebi, mišri, jautri. Mūsų parengtas išsamus vadovas apie skirtingų odos tipų savybes padės jums atsakyti į klausimą, kokiam iš šių tipų reikėtų priskirti jūsų odą. Tikimės, kad, perskaitę šį straipsnį, galėsite lengviau tai padaryti.

Koks yra jūsų veido odos tipas?

Šiame straipsnyje pateikiame mišrios, sausos, riebios ir jautrios odos bendrųjų savybių sąrašus, kurie padės jums išsiaiškinti, koks yra jūsų odos tipas. Kaip manote, kodėl svarbu žinoti odos tipų skirtumus? Kiekvienam iš skirtingų odos tipų reikia skirtingų odos priežiūros priemonių ir metodų, kad jūsų oda būtų sveika ir graži.

Sausos veido odos savybės

Jeigu jūsų veido odoje yra pleiskanojančių vietų, oda atrodo tarsi įsitempusi ir jautri, gali būti kad turite sausą odą. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių sausos odos požymių – šiurkštus odos paviršius, oda blyški, pilkšva arba netolygios spalvos – kai kuriose vietose šviesesnė, odoje yra pleiskanojančių ir jautrių zonų, paraudimų arba raudonų dėmių, odos poros neryškios arba beveik nematomos, odai stinga stangrumo, išryškėja smulkios linijos ir labiau matomos didesnės arba mažesnės raukšlės.

Kaip galite tinkamai pasirūpinti sausos odos priežiūra, kad pagerintumėte jos būklę? Sauso tipo odą reikėtų kuo intensyviau drėkinti, todėl svarbu pasirinkti tokias odos priežiūros priemones, kurios savo sudėtyje būtų natūralių drėkinamųjų sudedamųjų dalių ir augalinių ekstraktų. Rekomenduojama gerti daug vandens, per ilgai nesimaudyti karštoje vonioje ar po karštu dušu – šie patarimai taip pat gali padėti prižiūrėti sausą odą ir pagerinti jos būklę.

Riebios veido odos savybės

Riebiai veido odai visų pirma būdingi šie požymiai – blizganti T zona (kakta, nosis ir smakras), daug juodų taškelių (inkštirų), oda atrodo labai riebi, išsiplėtusiomis poromis. Joje gali būti dėmelių, spuogų ar minėtų juodų taškelių (ypač T zonoje), oda gali atrodyti tarsi putlesnė ar paburkusi, labiau matomomis, ryškiomis ir išsiplėtusiomis poromis, gali būti paraudimų, spuogų.

Norėdami pasirūpinti riebia veido oda, galite naudoti specialias odos priežiūros priemones, pritaikytas šio tipo odai. Taip pat naudinga naudoti veido odos prausiklį, kuris padeda veiksmingai išvalyti užsikimšusias poras.

Mišrios veido odos savybės

Jeigu nosies, kaktos ir smakro srityje jūsų oda yra riebi, o skruostų oda sausa, gali būti, kad turite mišraus tipo odą. Šio tipo odos požymiai yra blizganti T zona (kakta, nosis ir smakras), juodi taškeliai, išsiplėtusios poros aplink T-zoną, sausi, pleiskanojantys skruostai.

Jei jūsų oda mišraus tipo, jums naudinga derinti skirtingų rūšių produktus, kurie tiktų ir riebiai, ir sausai odai. Pavyzdžiui, galite išbandyti veido odos priežiūros produktą, skirtą T-zonai, kartu su drėkinamuoju lengvos tekstūros drėkikliu, kuris veiksmingai sudrėkintų odą.

Jautrios veido odos savybės

Bet kurio tipo oda gali būti jautri. Mūsų oda gali pasidaryti jautri, kai susilpnėja jos natūralus apsauginis barjeras. Tokią odos būklę gali sukelti saulė, šaltas oras, tarša, netinkama mityba ir netinkamos veido odos priežiūros priemonės. Kokie yra jautrios odos požymiai? Keletas dažnai pasitaikančių jautrios veido odos požymių yra uždegimai, paraudimas, sausumas, sudirgimas, ir tempimas.

Svarbu pasirinkti lengvą drėkinamąjį kremą, kuris būtų hipoalerginis ir pritaikytas būtent jautriai odai. Naudojamame drėkinamajame kreme neturi būti jokių dirbtinių dažiklių, kvepalų ir aštrių cheminių medžiagų.

Pabaigai

Kai nustatysite savo veido odos tipą, galėsite ja tinkamai pasirūpinti, pasirinkdami jūsų odai pritaikytus odos priežiūros produktus. Šiuolaikinė rinka siūlo gausų priežiūros priemonių asortimentą visų tipų veido odai, todėl galite nesunkiai pasirinkti natūralias ir kokybiškas veido odos priežiūros priemones, kurios būs naudingos jūsų veido odai.

Daugiau: https://www.chalure.lt/