NBA
Laisvalaikis

NBA ir keletas įdomių detalių

NBA yra pati žinomiausia pasaulyje krepšinio lyga, kurioje žaidžia vieni pajėgiausių ir labiausiai patyrusių krepšininkų. Didžiulis žiūrovų skaičius, didelio dėmesio sulaukiantys sporto statymai, sirgalių pilnos krepšinio arenos ir daugybė kitų veiksnių liudija apie milžinišką NBA krepšinio lygos populiarumą ir žinomumą. Todėl labai įdomu apie NBA pateikti ne vieną dėmesio vertą faktą.

Uždrausti „Air Jordan“ bateliai

Krepšininkui Maiklui Džordanui buvo skirta 5000 USD bauda už kiekvienas rungtynes, kuriose jis žaidė avėdamas raudonai baltus „Nike Air Jordan“ krepšinio batelius. Ir nepaisant jam taikytos baudos, kurią, beje, sumokėdavo „Nike“ kompanija, Maiklas Džordanas ir toliau juos avėjo.

Krepšininkas Manute Bol

Profesionalus amerikiečių krepšininkas Maunte Bol buvo 2,31 m ūgio. Taigi, jis yra vienas iš pačių aukščiausių kada nors NBA lygoje žaidžiusių krepšininkas. Be to, labai įdomu tai, kad jis visuomet labai mėgdavo visiems pasakoti savo mėgstamiausią istoriją apie tai, kaip jis su ietimi įveikė liūtą.

16 taškų per 94 sekundes

Krepšininkui Isiah Thomas 1984 m. atkrintamosiose krepšinio rungtynėse prieš Niujorko „Knicks“ vos per 94 sekundes pavyko pelnyti net 16 taškų! Turbūt manote, kad jo komandai turėjo pavykti laimėti? Deja, bet „Knicks“ komanda atsilaikė ir rungtynes laimėjo.

Tim Duncan pažadas mamai

Krepšininkas Tim Duncan iš San Antonio „Spurs“ komandos tesėdamas pažadą savo mamai koledže praleido 4 metus vietoje to, kad dėl didžiulių pinigų keliautų tiesiai į NBA. Savo mirštančiai mamai jis pažadėjo, kad pabaigs koledžą ir įgis išsilavinimą.

Pete Maravich ateities numatymas

Pete Maravich, kai jam buvo 26 metai, viename interviu pasakojo, kad „jis nenorėjo 10 metų žaisti NBA, o tuomet sulaukęs 40 metų mirti nuo širdies smūgio“. Tačiau jo karjera NBA iš tikrųjų truko 10 metų, o sulaukęs 40 metų jis mirė nuo širdies smūgio.

Vašingtono „Bullets“ tapo „Wizards“

Ypatingai didelis žmogžudysčių skaičius Vašingtono apygardoje lėmė tai, kad NBA krepšinio komanda Vašingtono „Bullets“ nusprendė pakeisti savo pavadinimą į Vašingtono „Wizards“.