Namai

Plieninės vonios: svarbiausi privalumai ir priežiūros taisyklės

Plieninės vonios vertinamos dėl daugybės privalumų, tarp jų – geros kainos, ilgaamžio tvirtumo ir kokybiško emalio. Tiesa, kad išvengtumėte tam tikrų nepatogumų, turėtumėte žinoti ne tik tai, kodėl šios vonios patenka į lyderių pozicijas, bet ir tai, kokiais trūkumais plienas pasižymi ir kaip teisingai prižiūrėti vonią, kad ši tarnautų ne vieną dešimtį metų.

Plieninės vonios privalumai

Plieninės vonios gaminamos presuojant specialaus plieno lakštus, kurie yra padengiami emaliu. Kokybiškos plieno vonios yra gana lengvos (todėl lengvai montuojamos), tačiau itin tvirtos. Jos yra atsparios braižymui, trynimui, smūgiams, šiose voniose galima maudyti augintinius, turinčius aštrius nagus. Nors stipriau patrynus vonios paviršių metalu, gali atsirasti žymė, ją labai lengvai nuvalysite. Šios vonios išsiskiria nesudėtinga priežiūra, kadangi vandens lašai tiesiog nurieda nuo lygaus paviršiaus kartu su purvo ar kalkių nuosėdomis.

Kadangi plienas iš esmės yra geras šilumos laidininkas, maudynės šiose voniose yra itin komfortiškos – maudantis karštame vandenyje sušyla pečiai ar kitos kūno dalys, kurios nėra įmerktos į vandenį. Kalbant apie plieninių vonių privalumus, būtina kalbėti ir apie jų tvirtumą. Jos yra atsparios, puikiai tinka didesniam kiekiui vandens, yra rekomenduojamos didesnio svorio žmonėms. Kadangi vonios padengimui naudojamas emalis yra atsparus aplinkos veiksniams, tiesioginiams saulės spinduliams, rūgštims ir cheminėms medžiagoms, šios vonios nekeičia savo spalvos, negeltonuoja net ir bėgant metams, nebijo kūno priežiūros priemonių ir kosmetikos. Galiausiai, šios vonios išsiskiria itin gera kaina. Neretai ekspertai teigia, kad plieninės vonios užtikrina optimalų kainos ir kokybės santykį, rinkoje neturintį analogų.

Kokius trūkumus reikėtų įvertinti?

Šios vonios skleidžia didesnį triukšmą, kai į jas pilamas vanduo, todėl tai gali erzinti ar kelti nepatogumų itin tylioje aplinkoje. Kita problema – gana ribotas dizaino pasirinkimas. Šios vonios negali pasigirti stilių ar formų įvairove. Taip pat, neretai teigiama, kad šios vonios ne tik greičiau įšyla, bet ir greičiau atvėsta. Iš kitos pusės, daugelis ekspertų teigia, kad tai tėra mitas ir visos vonios atvėsta panašiu metu.

Priežiūros taisyklės

Kaip jau buvo minėta, plieninės vonios išsiskiria itin lengva priežiūra. Šių vonių paviršius nekaupia nešvarumų ar kalkių. Iš tiesų, plieninės vonios yra valomos gana retai, kadangi to paprasčiausiai nereikia. Vis dėlto, kai generalinis vonios valymas yra neišvengiamas, plieno gaminiams galite naudoti universalius valiklius, pvz., puikiai tiks ir priemonėms, naudojamos plytelėms ar dušo stiklams. Universalių valiklių naudojimas leidžia sutaupyti gana nemažą dalį papildomų išlaidų ir sumažinti buitinių rūpesčių bagažą. Be to, jei voniai reikalingas restauravimas, jis atliekamas taip pat gana lengvai ir nesudėtingai.