Sveikata, grožis

Teisingas požiūris į pirtį

Pirties krosnis

Turbūt pastebėjote, kad bene kiekviename šiuolaikiniame sporto klube yra tiek baseinas, tiek ir pirtis. Tiesą sakant, kai kuriuose sporto klubuose galima rasti netgi ne vieną skirtingą pirtį, pvz., įprastinę suomišką sauną, garinę pirtį, infraraudonųjų spindulių pirtį ir kt. Žinoma, nors skirtingose pirtyse pirties krosnis ir vyraujanti temperatūra yra skirtinga, tai tikrai nereiškia, kad gaunate mažiau naudos. Kiekvienas vartotojas pasirenka būtent tai, kas jo manymu jam galėtų tikti geriausiai. Kaip bebūtų, apie pirtis prakalbome nebe priežasties. Ne kiekvienas žmogus, kuris lanko sporto klubą, lankosi ir pirtyse. Kai kurie žmonės mano, kad tai pakenks jų fizinei formai, tačiau nereikia nė sakyti, kad toks požiūris yra labai neteisingas. Pirtis pasižymi begale privalumų, apie kuriuos verta pakalbėti plačiau.

  • Visų pirma, jei jūs susiduriate su įvairiomis odos problemomis, pirtis gali būti puikus ir efektyvus vaistas, tačiau svarbiausia, kad tai yra natūrali priemonė, padedanti išgyti. Trumpiau tariant, jums nereikia naudoti jokių vaistų ar grožio priežiūros priemonių, kad jūsų oda išsivalytų – visą tai galite padaryti ne kur kitur, o būtent pirtyje. Kaitinantis odos poros atsiveria, padidėja prakaitavimas, o kartu iš organizmo pasišalina ir toksinai bei daugybė kitų kenksmingų medžiagų.
  • Jei kvėpavimo takų problemos jums nėra svetimos, tuomet galite būti tikri, kad reguliarus kaitinimasis pirtyje taip pat turės didžiulę naudą jūsų sveikatai. Jau seniai atlikta daugybė įvairių medicininių tyrimų, kurių metu nustatyta, kad dažnai kvėpavimo takų ligomis sergantys žmonės jausdavo akivaizdų pagerėjimą reguliariai kaitindamiesi pirtyje. Be abejo, jei šios problemos yra labai rimtos, visų pirma rekomenduojama pasitarti su savo gydytoju.
  • Svorio mažinimas taip pat yra vienas iš labai svarbių pirties privalumų. Turbūt ne kartą esate girdėję, kad žmonės, kurie aktyviai meta svorį, reguliariai lankosi ir pirtyje. Tai labai naudingas sprendimas, kuris padeda išvengti pernelyg didelių pastangų skyrimo sporto salėje. Trumpiau tariant, reguliarūs pirties seansai kur kas greičiau padeda atsikratyti ne vieną papildomą kilogramą.